Reakcja anafilaktyczna na serce

Chciałbym zgłosić przypadek ostrej anafilaksji, która wystąpiła u 43-letniej pielęgniarki po tym, jak po raz pierwszy zjadła nowe płatki kellogg, Heartwise. Krótko po spożyciu Heartwise, która zawiera łuski z nasion babki płesznika, uogólniła swędzenie, obrzęk twarzy, oczu, ust i języka, kaszel, wymioty i omdlenia. Była leczona w izbie przyjęć w miejscowym szpitalu epinefryną i difenhydraminą i została wypisana na doustne leki po czterech godzinach. Pacjentka nie zgłosiła żadnych alergii, aw swojej pracy pielęgniarka przygotowała środki przeczyszczające dla psyllium bez żadnych działań niepożądanych. Test skórny z użyciem babki płesznika był silnie pozytywny, a także powodował swędzenie i zaczerwienienie twarzy i oczu. Inne pielęgniarki i kilka osób, które nie były pielęgniarkami, przeprowadziły negatywne testy skórne z użyciem babki płesznika.
Psyllium, ziarno uprawiane głównie w Indiach, zostało ulepszone dzięki zastosowaniu rafinowanych preparatów wzbogaconych w substancję hydrofilową, mucilloid. Pod względem botanicznym, babka płesznik jest członkiem rodziny plantago, która obejmuje wspólny aeroalergen, babkę, i było kilka doniesień sugerujących reaktywność krzyżową z psyllium.1
Decyzja o wprowadzeniu psyllium do przetworzonej żywności, takiej jak zboża, została oparta na aktualnych poglądach na korzyści zdrowotne rozpuszczalnego błonnika, a także najnowsze doniesienia, że babka płesznik obniża poziom cholesterolu w surowicy.2 Środki przeczyszczające zawierające psyllium są łatwo dostępne jako dostępne bez recepty. produkty i są używane przez miliony ludzi. Jednak etykiety większości marek zawierają określone instrukcje dawkowania i ostrzeżenie o możliwych reakcjach alergicznych. To ostrzeżenie nie występuje na opakowaniach zbóż Kellogg Heartwise.
Zgłaszane wcześniej reakcje na płeszkę obejmują anafilaksję, astmę i zapalenie błony śluzowej nosa, zwykle występujące po inhalacji lub połknięciu psyllium przez pielęgniarki lub pracowników przemysłu farmaceutycznego.3 4 5 Te reakcje zwykle były pośredniczone IgE i można je potwierdzić testy skórne, badania przeniesienia pasywnego, specyficzne testy IgE oraz wyzwania dotyczące nosa i oskrzeli.
Martin J. Kaplan, MD
1160 Park Ave. W., Highland Park, IL 60035
5 Referencje1. Rosenberg S, Landay R, Klotz SD, Fireman P.. Przeciwciała IgE w surowicy do psyllium u osób uczulonych na psyllium i angielską babkę. Ann Allergy 1982; 48: 294-8.
MedlineGoogle Scholar
2. Bell LP, Hectorne K, Reynolds H, Balm TK, Hunninghake DB. . Działanie obniżające cholesterol hydrofilowego śluzówki psyllium: terapia wspomagająca do rozważnej diety dla pacjentów z łagodną do umiarkowanej hipercholesterolemią. JAMA 1989; 261: 3419-23.
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Busse WW. Schoenwetter WF. . Astma z psyllium w produkcji środków przeczyszczających. Ann Intern Med 1975; 83: 361-2.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Schoenwetter WF. . Anafilaksja u pielęgniarek spowodowana przez wdychane nasiona babki płesznika. J Allergy Clin Immunol 1985; 75: 209. abstrakcyjny.
Crossref Web of ScienceGoogle Scholar
5. Zaloga GP, Hierlwimmer UR, Engler RJ. Anafilaksja po przyjęciu psyllium. J Allergy Clin Immunol 1984; 74: 79-80.
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powyższy list został przekazany firmie Kellogg, która oferuje następującą odpowiedź:
Do redakcji: Doceniamy możliwość dostarczenia dalszych informacji o psyllium w odpowiedzi na korespondencję od dr Kaplan.
Psyllium to ziarno o ewoluujących zastosowaniach, szeroko stosowane w Indiach i rejonie Morza Śródziemnego. Ze względu na wysoki poziom błonnika pokarmowego, babka płesznik, podobnie jak otręby pszenne, była stosowana jako naturalna pomoc w regularności przewodu pokarmowego, a także sprzedawana jako środek przeczyszczający i codzienny suplement błonnikowy. Podobnie, babka płesznik jest obecnie używany jak otręby pszenne jako składnik powszechnie dostępnych pokarmów.
Psyllium ma najwyższy poziom rozpuszczalnego błonnika pokarmowego z dowolnego źródła ziarna. Wykazano, że zwiększenie poziomu błonnika rozpuszczalnego w diecie pomaga obniżyć poziom cholesterolu w lipoproteinach w małej gęstości. * Ważne jest, aby dostarczać różnorodne produkty spożywcze bogate w błonnik rozpuszczalny, które ludzie mogą włączyć do swojej diety.
Heartwise to pierwszy produkt żywnościowy z babką płesznik dystrybuowaną w całym kraju. Od momentu wprowadzenia w sierpniu 1989 r. Sprzedaliśmy ponad 10 milionów opakowań detalicznych Heartwise lub około 100 milionów porcji zbóż. Do tej pory odnotowano około 50 zgłoszonych reakcji alergicznych na produkt. Zgodnie z wcześniej podanymi informacjami, przytłaczająca większość tych reakcji alergicznych dotyczyła pielęgniarek, którzy zajmowali się psyllium jako środkiem przeczyszczającym. Nawet przy tak niskiej reakcji alergicznej uważamy, że ważne jest informowanie potencjalnych konsumentów w tych obszarach zawodowych, które najprawdopodobniej zostaną dotknięte. W tym celu współpracowaliśmy z American Academy of Allergy and Immunology w celu opracowania oświadczenia o alergii na babkę płesznika, która została przekazana ponad 45 000 urzędnikom szpitali i domów opieki. Ponadto, dla osób, które wiedzą, że są uczulone na psyllium, eksponujemy psyllium w widocznym miejscu na przednim panelu pudełka Heartwise oraz w oświadczeniu o składnikach. W ramach naszego programu edukacyjnego udostępniamy również różne ulotki na temat babki płesznika, które zawierają omówienie reakcji alergicznych. Ponadto rozpoczęliśmy produkcję opakowań Heartwise z poniższym informacyjnym oświadczeniem dla tych, którzy mogli być zawodowo narażeni na psyllium: Nowi użytkownicy: bardzo mały odsetek osób, w szczególności niektóre pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia, którzy byli zawodowo narażeni na Pyłek babki płesznika, może rozwinąć się wrażliwość na pryszcz. Ta wrażliwość może spowodować reakcję alergiczną.
Uważamy, że te kroki pomogą poinformować niewielki odsetek populacji, która mogła stać się wrażliwa na psyllium na temat możliwych reakcji alergicznych. Chociaż istnieje kilka osób, które powinny unikać produktów zawierających psyllium, pozostajemy zobowiązani do Heartwise i ważną rolę, jaką może mieć w diecie bogatej w błonnik rozpuszczalny i niskotłuszczową.
Daryl R. Schaller, Ph.D.
Kellogg Co., Battle Creek, MI 49016
Odniesienie * Anderson JW, Deakins DA, Floore TL, Smith BM, Whitis SE. . Błonnik pokarmowy i choroba niedokrwienna serca. Crit Rev Food Sci Nutr 1990; 29: 95-147.
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
(3)
[hasła pokrewne: poppers allegro, epikotyl, typy wiązek przewodzących ]