Myśli, gdy oglądałem budynek Peabody Fall, 31 marca 1990

Staliśmy w zimnie i zasalutowaliśmy, a potem opłakiwaliśmy nasz stary dom w Szpitalu Miejskim w Bostonie. Urodzony w 1906 r. Jako budynek Lamonta Burnhama, stał się domem Czwartej Służby Medycznej Harvarda w 1915 r. Wizjonerski lekarz Francis Weld Peabody przyszedł ze szpitala Peter Bent Brigham w 1922 r. Jako pierwszy dyrektor Thorndike Memorial Laboratory i Fourth Medical. Usługa. Peabody został ścięty przez raka w 1927 roku; osłony, a później budynek wziął jego imię.
Gdzie indziej opieka nad pacjentem mogła być tak łatwa. Jeden duży pokój pozwolił uczniowi, pielęgniarce i lekarzowi zobaczyć na pierwszy rzut oka panoramę choroby i reagować odruchowo. W tamtych czasach nie myśleliśmy o prywatności. Prawdopodobnie nie pomyśleliśmy nawet o społecznej wartości otwartego oddziału: o własnych interakcjach z pacjentami i wzajemnym wsparciu. Ale dr Peabody rozumiał paradoks: istotą praktyki lekarskiej jest to, że jest to sprawa bardzo osobista 1.
Tutaj nasi nauczyciele służyli, obserwowali i inspirowali. Peabody, Minot (czy była to złośliwa anemia naprawdę pierwsza absolutnie nieuleczalna choroba w całej historii, dla której ludzie przeciwko śmierci znaleźli coś naprawdę ratującego życie. 2), Blumgart, zamek, Keefer, Weiss, Ham, Finlandia, Ingbar, Davidson, Jandl … Czy zniszczona kula zniszczyła również dziedzictwo przekazane przez ten budynek i jego nauczycieli ich licznym studentom. Czy powinniśmy pamiętać. Czy my też powinniśmy to zrobić.
Czasy ewoluują. Nie ćwiczymy już na otwartych oddziałach. Nie potrzebujemy już otwartych obwodów. Ale potrzebujemy szpitala w Bostonie, aby służyć naszym niedostatkom. Wymaga to zaangażowania, przestrzeni i nowego obiektu. Cieszymy się z nowych wizjonerów, którzy stworzyli okazję do ukształtowania nowego szpitala w Bostonie i życzymy im powodzenia. Zapamiętywanie będzie coraz trudniejsze bez budynku Peabody. Musimy to zrobić jako sieroty.
Peter V. Tishler, MD
BrocktonWest Roxbury Veterans Affairs Medical Center, Brockton, MA 02401
2 Referencje1. Peabody FW. . Opieka nad pacjentem. JAMA 1927; 88: 877-82.
CrossrefGoogle Scholar
2. deKruif PH. Mężczyźni przeciwko śmierci. New York: Harcourt, 1932: 116.
Google Scholar
[przypisy: allegro medical, potencjał oksydoredukcyjny, poppers allegro ]